Hizmet Koşulları

Tüketici Hakları

Taraflar

SATICI (FİRMA): mrv Bilgisayar
Adres: Hisarardı Mahallesi, Bozkurt Sokak, No: 2, Simav/Kütahya
Telefon: (0 274) 513 23 63
Faks: (0 274) 513 23 63

ALICI (MÜŞTERİ): mrvbilgisayar.com'un pazarladığı ürünleri alan gerçek ya da tüzel kişi. (18 yaşından küçük kişiler alışveriş yapamaz)

FATURA: Sipariş sırasında verdiğiniz bilgilere göre düzenlenecektir.

ÜRÜN/ÜRÜNLER: mrvbilgisayar.com'da satışa sunulan ürünler.

Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

Sipariş ve Teslimat

Mesai saati dışında verilen siparişler, siparişi takip eden ilk mesai saati içerisinde işleme alınır ve 1 ile 3 iş günü arasında kargoya verilir.

Ürün tedarik sürecinde yaşanabilecek aksamalar ya da banka onay sürecinin uzamasından dolayı meydana gelebilecek gecikmelerden müşteri haberdar edilir ve isterse siparişi iptal edilir.

Ön siparişle satın alınan ürünlerde teslimat süreci, ürünün stoklara girmesiyle başlar.

Kargoda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan dolayı müşterinin siparişi iptal etme hakkı vardır.

Müşteri, ürünü sipariş ederken teslim adresini doğru bildirmelidir. Ürünün belirtilen adrese teslim edilmesiyle satıcı teslimat görevini yerine getirmiş olur. Yanlış bilgilendirmelerden satıcı sorumlu değildir.

Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketler kabul edilmemeli, mümkünse tutanak tutturulmalı ve tarafımıza bildirilmelidir. Yeni teslimat istenirse, en kısa sürede gerçekleştirilir.

Havale/EFT ile yapılan siparişlerde, siparişin onaylanabilmesi için, havale/eft işlemi tamamlandıktan sonra Havale Bildirim Formu doldurulmalıdır.

EFT işleminde alıcı bölümüne HASAN YUSUF HOCAOĞLU yazılmalıdır.

2 iş günü içerisinde ödemesi gerçekleşmeyen siparişler iptal edilir.

Cayma Hakkı-Ürün İade

Cayma Hakkı: ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde malı redederek cayma hakkına sahiptir.

Cayma Hakkı, Ürün İade Şartları

Teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde, güvenli bir kutuda, orijinal ambalajını tahrip etmeden, tekrar satılabilirliğini bozmadan her türlü aksesuarı ve kutu içeriğini (kablolar-kitapçık-sürücüler vb) eksiksiz olarak, iade edebilirsiniz. Ürünle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir. Fatura gönderilmezse KDV ve diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez.

İadenizin hesabınıza yansıması ödeme şeklinize göre değişiklik gösterir. Ödeme kredi kartıyla yapılmışsa ürün iadesi onaylandığında işlemin iptali için bankaya talimat verilir ve banka geri ödeme sürecini başlatır. (Taksitli kredi kartı ödemelerinde tutarın tamamı firmamız tarafından ve tek seferde bankaya ödenir. Bankanız da taksitli geri ödeme sürecini başlatır. Her ay kartınıza taksit tutarı kadar yatırır ve çeker. Ekstrenizde + ve – tutar olarak görülür) Havale ve EFT ile ödemelerde ise tutar banka hesap numarasına yatırılır.

Bazı özel ürünlerde iade kabul edilemez. Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, kişiye özel hazırlanmış PC vb. ürünler, koruma bandı çıkarılmış ürünler, pres baskı ambalajlı ürünler, DVD medya, CD medya, kartuş, toner gibi bilgisayar sarf malzemeleri. Vücutla temas eden kulak içi, kulak üstü kulaklık gibi ürünler hijyenik nedenlerden dolayı arızalı ya da ayıplı değilse iade alınamaz. Herhangi bir ayıbı ya da arızası olmayan notebook, tablet pc, monitör, cep bilgisayarı/palm, cep telefonu, LCD/Plazma TV gibi ürünlerin iadesi ancak ürünün ambalajının hiç açılmamış, kullanılmamış, bozulmamış olması şartına bağlıdır.

İade etmek istediğiniz ürünleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için uygun pakette göndermelisiniz. Özellikle harddisk, monitör ve kasa gibi ürünleri size gönderildiği biçimde, güvenli bir ambalajla gönderiniz. Aksi halde kargoda meydana gelen hasarlardan dolayı firmamız sorumlu olmayacaktır.

Garanti Şartları

Sitede satışa sunulan ürünler ithalatçı firmaların ya da yetkili servislerin garantisi altındadır.

Satın aldığınız ürünlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup asgari 2 yıldır. Bazı ürünlerde ise bu süre 2 yılın üzerinde olabilir. Bu ürünleri ürün detaylarından ya da firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Garanti süresi içinde arızalanan ürün, yetkili servisi yoksa, firmamıza gönderilir. Bazı ürünlerde yalnızca yetkili servisler teknik hizmet verebilmektedir. Bu ürünlerin içinden çıkan kataloglarda gerekli bilgiler mevcuttur.

Arızalı ürünler firmamıza, kargoda oluşabilecek hasarlara karşı güvenli bir ambalajda ulaştırılmalıdır. Kargo bedeli müşteriye aittir.

Firmamıza teslim edilen arızalı ürünlerdeki kişisel bilgilerin korunmasından firmamız sorumlu değildir. Bu gibi bilgilerin yedeklenmesini öneririz.

Firmamıza teslim edilen arızalı ürünün gerekli onarımı 7-15 iş günü arasında yapılır. Azami servis süresi 20 iş günüdür.

Bazı durumlarda ürün garanti dışı kalabilir. Bunlar kullanıcı kusurundan kaynaklanan hatalardır. (düşme, kırılma, yanma, yüksek voltaj, dikkatsiz kullanım, yetkisiz tamir vb.gibi)

Diğer Hükümler

Yazılım, sistem ve beşeri hatalardan dolayı meydana gelecek yanlış fiyatlandırmadan satıcı sorumlu değildir. (500 TL tutarındaki bir ününün 5 TL’ den satılması gibi) Yanlış fiyatlandırılan bu siparişler müşteri bilgilendirilerek iptal edilir.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI"nın (Müşteri) veya SATICI"nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Mrv Bilgisayar